Xzibit

Awatar użytkownika
Te-Ha-Ce
Gibony
Gibony
Posty: 352
Rejestracja: 25 sty 2010, o 18:10

Xzibit

Post autor: Te-Ha-Ce » 1 sie 2010, o 07:02

Xzibit , znany również jako "X to the Z", właściwie Alvin Nathaniel Joiner (ur. 18 września 1974 w Detroit[1]) - amerykański raper i muzyk znany z współpracy z Tha Alkaholiks, Snoop Doggiem, Eminemem, czy Ice Cube'em. Był członkiem ekipy Strong Arm Steady. W grudniu 2009 roku wraz z B-Realem i Young De założył grupę Serial Killaz.

W przeszłości Joiner prowadził popularny program Pimp My Ride, który był emitowany na antenie MTV. Najnowszy album artysty nosi nazwę MMX. Jego premiera odbędzie się w 2010 roku. W grudniu ubiegłego roku wydał singiel Hurt Locker, a na początku 2010 Phenom z gościnnym udziałem Kurupta & 40 Glocca.

Wczesne dzieciństwo

Gdy Joiner miał dziewięć lat, zmarła jego matka. Jego ojciec ponownie się ożenił i wraz z rodziną przeniósł się z Detroit do Los Angeles. W wieku 10 lat, Joiner zainteresował się muzyką rap i zaczął pisać pierwsze teksty, co nie spotkało się z aprobatą ojca i macochy. Kilka lat później został wyrzucony ze szkoły średniej. W utworze "Carry the Weight" Xzibit opowiada historię swojego dzieciństwa.


Koncerty w Polsce

* 30 kwietnia 2009, Warszawa, klub Stodoła[2]; afterparty z udziałem artysty w klubie The Fresh[3].

ODPOWIEDZ