Buzek: Przystanek Woodstock jest jak Europa

Awatar użytkownika
Regezi
Gibony
Gibony
Posty: 86
Rejestracja: 23 lip 2010, o 07:01

Buzek: Przystanek Woodstock jest jak Europa

Post autor: Regezi » 31 lip 2010, o 18:04

O analogiach między Unią Europejską i Przystankiem Woodstock mówił w sobotę podczas spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.
Zanim dotarł do namiotu ASP, przespacerował się po woodstockowym polu.

- Tak fantastycznie i tak przyjaźnie nie było nigdzie dotąd, ani nie widziałem takiego spisu zespołów, grup. Pamiętajcie, że przez trzy dni tu jest stolica muzyczna Europy. Przystanek Woodstock jest jak Europa - zaznaczył.

Buzek powiadał, że w Europie stawia się na rozmowy, negocjacje, ale zdarzają się także sytuacje nieprzewidziane, incydenty. - Tu też są incydenty. Ktoś tam jakąś budkę rozwali, ktoś przystanek autobusowy, ktoś narozrabia, bo piwa za dużo wypił. Ale to w niczym nie umniejsza rangi, znaczenia Przystanku Woodstock. Sami widzicie, jak tu jest pięknie.

Spotkanie prowadził dziennikarz Polskiego Radia Krzysztof Grzesiowski, który zapytał m.in., co znaczy zdanie: "Wnikanie masy w fazie gazowej nad poziomem i zwierciadłem cieczy".

Jak wyjaśnił Buzek, tak brzmiał "fascynujący temat jego doktoratu, który miał bardzo wiele wspólnego z efektem cieplarnianym, bo tam chodziło o eliminację dwutlenku węgla".

Jerzy Buzek był dotychczas jedynym polskim premierem po 1989 roku, który rządził pełną kadencję. - Ile razy chciał pan to wszystko wziąć i rzucić w cholerę - dopytywał Grzesiowski.

- Ani razu. Jak się ma przed sobą wielkie wyzwania to, mimo że się czasami cierpi albo, że nas oskarżają o wszystko albo, że nam nie ufają, to jeśli wierzymy w zadanie, które mamy wykonać, nie wolno nam go przerywać - zaznaczył.

Dodał, że podczas swej kadencji współpracował ze wspaniałymi ludźmi, dlatego wiele rzeczy się udało, w tym przygotowanie Polski do wejścia do UE.

Podczas dwugodzinnego spotkania młodzi ludzie pytali Buzka, m.in. o politykę rolną i kwestię rozszerzenia UE, a także wady Unii Europejskiej.

- Unia dotąd słabo się reprezentowała na zewnątrz, brakowało wspólnej polityki zagranicznej, ale teraz to naprawiamy. W całym świecie będzie 140 ambasad unijnych. Będziemy prowadzili wspólną politykę wobec USA, Rosji, Iranu - podkreślił.

Jako mocne strony UE wymienił choćby budowanie społeczeństwa europejskiego, wspieranie słabszych członków, a przede wszystkim zespołowość.

- To jest trochę tak, jak z mistrzostwami świata w RPA. Artystów mieli Argentyńczycy czy Brazylijczycy, ale najlepsze były drużyny europejskie, bo grały zespołowo - powiedział.

Buzek bezbłędnie odpowiedział też na pytania jednego z mieszkańców Kostrzyna nad Odrą o to, jakie rzeki przepływają przez miasto, ilu ludzi w nim mieszka i czy znajduje się w nim muzeum.

Akademia Sztuk Przepięknych to dla woodstockowiczów szansa na spotkanie ze znanymi osobami z różnych dziedzin. W tym roku odwiedzili ją już: onkolog prof. Alicja Chybicka, felietonista i satyryk Michał Ogórek, aktor Marek Kondrat.

W niedzielę w ASP zagoszczą: radiowiec Marek Niedźwiecki i reżyserzy Marek Piwowski oraz Andrzej Wajda.

XVI Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) potrwa do niedzieli.

źródło: fakty.interia.pl
Sadzić! Palić! Zalegalizować!

Awatar użytkownika
Waldek
Gibony
Gibony
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2010, o 16:51

Re: Buzek: Przystanek Woodstock jest jak Europa

Post autor: Waldek » 31 lip 2010, o 20:40

Woodstock to wspaniała impreza w tym roku nie pojechałem ale rok temu byłem i było czadowo [lol!]

Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 679
Rejestracja: 21 sty 2010, o 13:34
Kontakt:

Re: Buzek: Przystanek Woodstock jest jak Europa

Post autor: Red » 31 lip 2010, o 20:44

Ja byłem kiedyś 3 razy jeszcze jak Woodstock był w Żarach, miło teraz wspominam tamte wyprawy może kiedyś jeszcze pojadę [peace]

Moher
Gibony
Gibony
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2010, o 14:55

Re: Buzek: Przystanek Woodstock jest jak Europa

Post autor: Moher » 19 paź 2010, o 19:33

Woodstock... Od kilku dobrych lat planuję jechać, ale to czas nie pozwala, to brak kasy... Mam nadzieję, że w przyszłym roku mi się uda.

Awatar użytkownika
Grower
Gibony
Gibony
Posty: 73
Rejestracja: 2 lut 2011, o 07:49

Re: Buzek: Przystanek Woodstock jest jak Europa

Post autor: Grower » 28 lut 2011, o 15:46

ja to nie przepadam za muzyką jaką tam grają

ODPOWIEDZ