C-walk

Tematy i artykuły o marihuanie, kultura rasta oraz hip-hopowa.
Awatar użytkownika
Te-Ha-Ce
Gibony
Gibony
Posty: 352
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:10

C-walk

Post autor: Te-Ha-Ce »

C-walk, znany również jako Crip Walk – rodzaj poruszania się, chodu który utworzył się we wczesnych latach 90. w Compton, biednym przedmieściu Los Angeles w Kalifornii (często wspominanym w rapowych utworach). Był on wykonywany jedynie przez członków gangu "Crips"

Dopiero w późnych latach 90. został rozpowszechniony po raz pierwszy publicznie wykonał go raper Ice-Cube w 1988r na scenie podczas jednego ze swoich koncertów, a stał się bardzo popularny, gdy raper Xzibit w swoim teledysku "Get Your Walk On" zatańczył Crip Walk. Taniec ten można również zobaczyć w teledysku Snoop Dogga "Drop It Like It's Hot" oraz w niemal każdym teledysku z udziałem WC z Westside Connection, np. "The Streets".

Obecnie przekształcony w taniec, można wyróżnić trzy rodzaje tego stylu tanecznego.

* Crip Walk - Powolne, dokładne ruchy. Mało widowiskowe. Już nieużywany.
* Clown Walk - Najpopularniejszy styl, ruchy szybkie i widowiskowe. Wiele osób dodaje do tego stylu swoje własne kroki czyniąc go wyjątkowym. Pojawia się Beatriding, czyli umiejętność akcentowania dźwięku werbli odpowiednimi krokami.
* Crown Walk - Styl szybszy od cripa, ale wolniejszy od clowna. Najdokładniejszy ze wszystkich stylów. Nakłada się nacisk na styl.
Awatar użytkownika
imlovegreen
Gibony
Gibony
Posty: 171
Rejestracja: 10 mar 2010, o 14:21

Re: C-walk

Post autor: imlovegreen »

I jest tez Jeszcze "Blood Walk"
Awatar użytkownika
Odplamiacz
Gibony
Gibony
Posty: 260
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 13:28

Re: C-walk

Post autor: Odplamiacz »

Ten taniec bardzo efektywnie wygląda
Bo to chodzi o to by walczyc o to co ci sie nalezy...RastaStalker
Awatar użytkownika
Te-Ha-Ce
Gibony
Gibony
Posty: 352
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:10

Re: C-walk

Post autor: Te-Ha-Ce »

taa kiedyś się zapatrzyłem w ten taniec i chciałem się uczyć ale zajawka szybko znikła [browar]
ODPOWIEDZ