OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Tematy i artykuły o marihuanie, kultura rasta oraz hip-hopowa.
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Faja »

W ten sposób w imieniu Positive Music Promotion rozpoczynam wątek tegorocznego festiwalu oficjalną opisówką.
Zapraszamy do wszelakich dyskusji!

OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 2010

12 – 15 sierpnia 2010
Teren byłej jednostki wojskowej, ul. Czarnieckiego, Ostróda

/cenzura - admin, link wygasł/


Ostróda Reggae Festiwal to najbardziej znaczący polski festiwal muzyki reggae. Od 9 lat Ostróda, a w szczególności magiczny teren byłych koszarów pruskich gdzie odbywa się impreza, tętni życiem w zielono-żółto-czerwonych barwach. Przyjazna atmosfera, znane gwiazdy i interesujący nowi artyści na scenach live i sound system corocznie przyciągają tysiące fanów muzyki korzeni już nie tylko z Polski, ale i całej Europy.
Po bardzo wysoko ocenianej edycji ubiegłorocznej nadeszła pora na okrągły dziesiąty jubileusz.
Festiwal odbędzie się w swojej dotychczasowej lokalizacji w dniach 12-15 sierpnia 2010.

Impreza jest kontynuacją organizowanego już w latach 80-tych przeglądu Ost-Rock. Historia imprezy jest historią ludzi, którzy na początku bywali na niej jako widzowie, potem jako wykonawcy, a obecnie zajmują się organizacją festiwalu.
W obecnej formie odbywa się on od 2001 roku. Inicjatorami reaktywacji są Artur „Many” Munje - Pełnomocnik Burmistrza ds. Promocji, Turystyki i Kultury oraz dyrektor festiwalu Piotr „Piter” Kolaj - właściciel produkującej imprezę agencji Positive Music Promotion.
Podczas dziewięciu edycji festiwalu na trzech scenach gościło ponad 350 wykonawców, w tym około 120 przedstawicieli z zagranicy. Ich koncerty co roku oglądało ponad 10.000 osób. Na przestrzeni lat wystąpili tu, często wielokrotnie, wszyscy znaczący polscy wykonawcy tej muzyki - również w charakterze wydarzeń specjalnych.
Tutaj miał miejsce pierwszy koncert reaktywowanego po latach Izraela. Właśnie tu grupy Bakshish i Daab świętowały swoje 25-lecia. Na ostródzkim festiwalu miała też miejsce pierwsza prezentacja na żywo polsko-jamajskiego zespołu Rastasize.
Wśród największych dotychczasowych gwiazd imprezy trzeba wymienić m.in. I Jah Mana, Maxa Romeo, Misty in Roots, Steel Pulse, Yellowmana, Twinkle Brothers, projekt Tosh Meets Marley, Rootz Underground, Tikena Jah Fakoly, Dub Incorporation, Jahcoustix, Earl 16 & U-Browna z No More Babilon, Omara Perry, Generala Levy czy Overproof Sound System…
Tutaj publiczność po raz pierwszy miała możliwość zobaczenia na żywo wielu wcześniej szerzej nieznanych w Polsce artystów a wielu muzyków, wokalistów czy DJ’ów w Ostródzie stawiało swoje pierwsze kroki.
Konkurs Młodych Kapel jest dla rozpoczynających swą drogę sceniczną zespołów okazją do zaprezentowania się szerokiej publiczności festiwalowej.
Stałym elementem imprezy stały się spotkania z autorytetami „kultury korzeni” w ramach Uniwersytetu Reggae. Kolejnym nieodłącznym elementem jest kino festiwalowe.
Teren festiwalu tętni dziesiątkami stoisk z produktami związanymi z kulturą reggae, stając się miejscem bogatej międzynarodowej wymiany dóbr i myśli.
Wielu artystów z całego świata zarejestrowało swoje wersje festiwalowego hymnu „Positive Riddim”, napisanego przez Piotra „Pitera” Kolaja, oddając w ten sposób szacunek imprezie, która była dla nich czymś więcej niż tylko kolejnym koncertem.
W 2009 roku Ostróda Reggae Festiwal został wyróżniony i doceniony przez organizatorów największego festiwalu reggae w Europie Rototom Sunsplash, otrzymując zaproszenie do współpracy przy organizacji międzynarodowego konkursu młodych talentów European Reggae Contest. W ramach konkursu we Włoszech wystąpiło Vavamuffin, zajmując wysokie drugie miejsce. Zwycięzca, Szwajcar Junior Tshaka wystąpił na scenie Ostródy.
Również dzięki wspierającym festiwal władzom miasta Ostróda zmienia sukcesywnie swój wizerunek na bardziej „trójkolorowy”. Jednym z ciekawszych pomysłów, które zrodziły się ze współpracy z festiwalem jest zmiana herbu miasta.
Zaufanie publiczności znajduje potwierdzenie w wynikach corocznego głosowania czytelników wiodącego polskiego pisma reggae Free Colours. Nieprzerwanie od 2005 roku festiwal zwycięża w kategorii „muzyczne wydarzenie roku w Polsce”.
Dodatkowo Piotr „Piter” Kolaj zdobył zaszczytne miejsce Nr 1 w kategorii „postać 2005 roku w Polsce”.
Po ubiegłorocznej edycji Ostróda Reggae Festiwal głosami ponad 70% fanów został uznany za wydarzenie roku w kategorii reggae w serwisie Miasto Muzyki.

Ostróda Reggae Festiwal to więcej niż najważniejszy punkt na mapie reggae w Polsce.

BĄDŹ Z NAMI
Awatar użytkownika
Rageman
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:08

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Rageman »

W tym roku zamierzam odwiedzić Ostródę po raz pierwszy i bawić się na festiwalu. Niestety będzie to mój pierwszy plenerowy jump tego typu, więc proszę o wszelkie rady,wskazówki i zwyczaje dotyczące tej imprezy: )
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Blacksite »

A kiedy można spodziewać się pierwszych wykonawców? I czy można się wśród nich spodziewać najlepszych którzy już grali na Ostródzie, o czym krążyły wieści :wink: ?
Awatar użytkownika
GanjaCPT
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: GanjaCPT »

Nie mogę się doczekać :D

BTW. Mając obowiazek odbycia letnich praktyk w szpitalu musze poswiecić jeden miesiąc czyli albo Lipiec albo Sierpień. Wybrałem lipiec tylko z tego powodu iż ORF odbywa sie w sierpniu. :)
Awatar użytkownika
Rageman
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:08

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Rageman »

więc zaczynamy odliczać!
być może nawet zaryzykuję nocleg na polu namiotowym :D
Awatar użytkownika
GanjaCPT
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: GanjaCPT »

Mi to się akurat podobał ten spacerek:D [szczerzy]
Awatar użytkownika
Rageman
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:08

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Rageman »

Hm mi tez ale tylko w pierwsza strone :) ladne jeziorko i wiaterek cudowny ... heh gorzej bylo mi w druga strone trafic do namiotu ... (ale w tym roku postaram sie zachowac wieksza rozwage )
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Faja »

to jasna sprawa :-D tylko w tym roku przyjeżdżam dzień wcześniej, bo ostatnio to była masakra ze znalezieniem miejsca... trzeba było namioty przesuwać, żeby się gdzieś wcisnąć.xD

a spacerek baardzo miło wspominam... pierwszego dnia był troche uciążliwy, ale później jak się chodziło 4 razy dziennie w tą i z powrotem to już... luzik :wink: Waarto było i czekam niecierpliwie do sierpnia. (:
Awatar użytkownika
Rageman
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:08

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Rageman »

Później powiększyli pole za prysznicami i bez problemu się każdy mieścił bez ścisku :)
Awatar użytkownika
GanjaCPT
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: GanjaCPT »

chyba nie masz pojęcia jak było wcześniej, to była prawdziwa masakra ;)
Awatar użytkownika
Rageman
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:08

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Rageman »

ja bylem na polu o 10 w czwartek i przebieralismy i wybieralismy :)
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Faja »

w zeszłym roku miałem miejscówkę w szkole, tuż za koszarami, więc droga zajmowała max. 5 min. jednak po usłyszeniu ciekawych historii, które działy się na polu- trochę żałowałam, że mnie tam nie było ;)
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Blacksite »

A ja chyba w tym roku wybieram odwrotnie, i poszukam jakis tanich noclegów.
Awatar użytkownika
GanjaCPT
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: GanjaCPT »

Walka o pole to była zawsze jak jeszcze pole było w koszarach ;) W każdym razie wtedy było najsympatyczniej.
Awatar użytkownika
Rageman
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:08

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Rageman »

Zgodze sie że pole na koszarach byłe zdecydowanie lepsze tak to troche impreza sie rozchodzi po miescie i duzo czasu sie traci na te przejscia:( aa ja niestety chyba w tym roku zdołam podskoczyc tylko na jeden dzień:(
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Faja »

Ja co roku przyjeżdżam na początku tygodnia, balanga jest już od poniedziałku na polu u Zdzicha. A na ostatnim feście na festiwalowe pole wpuszczali już w środę wieczorem, w czwartek tylko trzeba było stanąć w kolejce po opaski, ale już bez bagaży, namiot rozstawiony, więc na na lajcie.
Przybywajcie wcześniej - warto :-D
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Blacksite »

Pole namiotowe to nieodłączony element pobytu na festiwalu ;-) Klimat jest bezcenny! Oby tylko w tym roku pogoda dopisała tak jak ostatnio to będzie pięknie;-)
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Faja »

też myślałem o polu, ale ...ma być zimne lato i deszcze.
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Blacksite »

zarezerwujcie dla mnie miejsce w ekipie :D
Nie ma innej opcji niż pole namiotowe :D
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Faja »

Jesli zima była mroźna i były duze opady to lato powinno byc suche i bezdeszczowe.
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Blacksite »

hehe taa dwa lata temu było bardzo sympatycznie ;) Ten ciepły letni deszczyk, coś pięknego. [gały] [szczena]
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Faja »

Mam nadzieje , że w tym roku uda mi się ;P ;)
Ah ! Co to się będzie działo ; ))
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Re: OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 12-15.08.2010

Post autor: Blacksite »

Jak zbiore ludzi, którzy pojada ze mna to jedziem, a jak nie to hm. Lipa ?
ODPOWIEDZ