Chcę mieć dredy

Tematy i artykuły o marihuanie, kultura rasta oraz hip-hopowa.
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Chcę mieć dredy

Post autor: Blacksite »

No to tak byłem dzisiaj u fryzjera obciąłem się na irokeza ale teraz mam wielką motywacje żeby mieć dredy :D mam kilka pytań co do tego ;-]
*ile czasu mam zapuszczać włosy ? wspomnę że szybko mi rosną i są gęste :P
*co mam robić z włosami podczas zapuszczania ? chodzić do fryzjera czy ogólnie zostawić je swobodnie na pastwę losu :zawstydzony: :zdziwko:
*cena zrobienia dredów najlepiej profesjonalnie :chytry:
*czy dredy są trudne w utrzymaniu znaczy czy jest dużo z nimi roboty jeśli chodzi o pielęgnacje wiem że trzeba się nimi zajmować ale żeby nie trwało to np po 3h dziennie :spi:
*można je myć jak normalne włosy i czy nie śmierdzą ?
Awatar użytkownika
Rageman
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:08

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: Rageman »

czas zapuszczania to zalezy od jakiej dl chcesz zaczac, krotsze wlosy = krotsze dready. wlosy po prostu normalnie myj i niech sobie rosna :p. Cena zalezy od dreadmakera. utrzymanie hm, to zalezy od checi, mozesz je szydelkowac codziennie, a mozesz i co kilka miesiecy, jak kto woli, to po prostu wola nosiciela. dready to przeciez wlosy tylko poplatane, myjesz to nei smiercia, tak jak i zwykle wlosy
Awatar użytkownika
GanjaCPT
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: GanjaCPT »

- wszystko zależy od tego jak długie chcesz mieć dready, przy robieniu metodą szydełkową musisz zakładać, że długość dreadów może być równa 1/2 lub 2/3 długości włosów, które były przed zdredowaniem
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: Faja »

jesli masz krótkie włosy możesz je robić na wełne, pocierasz np wełnianą czapką ruchami kulistymi włosy. Proces jest czasochłonny, ale wychodzą najlepsze dready. Jest ich dużo i są cienkie. ale jest to metoda tylko na krótkie włosy (do 15cm)
A tak nie rób z nimi nic
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: Blacksite »

A cena?
Awatar użytkownika
Rageman
Gibony
Gibony
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:08

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: Rageman »

cena zależna jest od dreadmerkera i długości. Jedni profesjonaliści cenią się 500zł inni za takie same dready wezmą 200zł i sa równie profesjonalni, a może i bardziej co ci drożsi.
Nie sugeruj się ceną w doborze dreadmerkera. Proś o zdjęcia prac i lepiej by było ich dużo.
Awatar użytkownika
GanjaCPT
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: GanjaCPT »

sluchaj blacksite najwięcej pielęgnacji jest na początku, im świeższe dready tym są bardziej podatne na rozkręcanie. Natomiast z czasem to się normuje
Awatar użytkownika
Blacksite
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:09

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: Blacksite »

a co jesli chodzi o mycie?
Awatar użytkownika
Faja
Gibony
Gibony
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:10

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: Faja »

myj je jak normalne włosy, nie zmieniaj szamponu do ktorego skóra się przyzwyczaiła, ponieważ może to wywołać łupież lub alergię.
Jeśli zapewniasz higienę dreadom to nie śmierdzą, tak samo jak w przypadku zwykłych włosów
Awatar użytkownika
One-armed Scissor
Gibony
Gibony
Posty: 169
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 12:38

Re: Chcę mieć dredy

Post autor: One-armed Scissor »

cześć, ja paru ziomkom zrobiłem za 100 cały łeb, dredy okolo 30-40 cm wyszly, a drugi mial krotsze nieco wloski, ale od innego typa dostał i z nich ukręciłem dredy i doczepiłem do jego krótkich, ty też tak możesz zrobic, jeżeli ktoś potrafi dobrze dredy robić to nie bedzie widać, że nie z twoich włosów są zrobione. (pod warunkiem ze ten sam kolorek ) ;)
ODPOWIEDZ