SPRZĘT

Awatar użytkownika
popej
Gibony
Gibony
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, o 20:15

SPRZĘT

Post autor: popej » 21 wrz 2012, o 11:02

SPRZĘT

Aby wykonać dready potrzebne są 3 rzeczy: sprawne ręce, gumki i... grzebień. Gumki są potrzebne do podzielenia włosów na sekcje tak, aby powstałe z nich dready były równe i uporządkowane. Grzebień - najlepszy metalowy grzebień z bardzo gęstymi zębami.
n.jpg
n.jpg (9.65 KiB) Przejrzano 1320 razy
DO DZIEŁA:

Dready robi się na czystych, suchych włosach. Najpierw dzieli się włosy "kwadraty" i spina gumkami, które można usunąć przy robieniu dreada, lecz poleca się pozostawić je na kilka dni po robieniu dredów. Oszczędzi to wielu problemów z "uciekającymi" włosami. Po zdjęciu gumek (najlepiej je odciąć, aby nie wyrywać sobie włosów) trzeba dokręcać korzenie, tzn. włosy przy skórze, które nie są zdreadowane. Gdy mamy już podzielone włosy zaczynamy je dreadować używając grzebienia. Zaczesujemy włosy w stronę głowy (czyli przeciwną niż przy czesaniu). Robimy to dokładnie i bez pośpiechu tak, aby włosy były zbite. Pojawiają się "młode dready"

DOJRZEWANIE DREADÓW:

Teraz mamy poskręcane, natapirowane włosy. Do dredów jeszcze nam trochę daleko. Tu jest najtrudniejsza czynność. Czekanie. W tym czasie nie powinno myć się dreadów. Codziennie powinniśmy je dokręcać tak, aby zbiły się i skręciły. Jeżeli czujesz, że nie masz sił, aby nosić dready możesz je rozczesać. Później nie będzie to możliwe. Dready stają się zbite i dobrze skręcone. Można je już umyć. Po myciu mogą pouciekać niezdreadowane włosy, lecz można sobie z tym poradzić. Później można myć coraz częściej. Więcej informacji w dziale utrzymanie.

rrr.com.pl

ODPOWIEDZ