Wpadka: Uprawa konopi warta milion złotych – Chrzanów, Krakó

Awatar użytkownika
Mery
Gibony
Gibony
Posty: 32
Rejestracja: 28 cze 2012, o 21:54

Wpadka: Uprawa konopi warta milion złotych – Chrzanów, Krakó

Post autor: Mery » 11 wrz 2012, o 11:52

Wpadka: Uprawa konopi warta milion złotych – Chrzanów, Kraków

Policjanci z CBŚ zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich w powiecie chrzanowskim. Uprawa znajdowała się na terenie prywatnej posesji w trzech pomieszczeniach piwnicznych domu jednorodzinnego. Wszystko było w pełni zautomatyzowane. Plantacja posiadała profesjonalne systemy nawadniające, oświetleniowe oraz wentylacyjne.

W związku z uprawą zatrzymano dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej (34 i 37 lat) pod zarzutami posiadania znacznych ilości narkotyków i uprawy konopi. W trakcie przeszukań prowadzonych w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili kompletną linię do nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

Oszacowano, że odkryta uprawa była warta prawie milion złotych.

Właściciela plantacji zatrzymano na okres 3 miesięcy, a wobec drugiego podejrzanego – środki zapobiegawcze wolnościowe. Obaj mężczyźni należeli do zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie województwa małopolskiego. Szacuje się, że grupa wprowadziła do obrotu co najmniej kilkanaście kilogramów amfetaminy, marihuany i haszyszu o łącznej wartości około miliona złotych. Do sprawy zatrzymano łącznie 23 podejrzanych, z których 18 aresztowano.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Źródło: policja.pl

ODPOWIEDZ