Strona 1 z 1

Wielka mistyfikacja Popka

: 3 wrz 2012, o 12:30
autor: Joda
Wielka mistyfikacja Popka

Popek, kontrowersyjny krakowski raper, kilka dni temu wywołał sporą sensację zamieszczając w internecie filmik, w którym łagodnie to ujmując, nie pałał sympatią do hipsterów. Filmik w ciągu pięciu dni obejrzało prawie 300 tys. osób, a fanpage muzyka zyskał w tym samym czasie 17 tys. fanów. Wczoraj okazało się, że była to tylko prowokacja.
2f121ec1ca6dd055392e284fa6bd1bf8,62,1.jpg
"MOJA PROWOKACJA FILMEM O HIPSTERACH POKAZAŁA JAKIMI LUDZIE SA INTELEKTUALISTAMI.ZOBACZ TO I ZASTANÓW SIĘ NAD SOBĄ I SWOIM ŻYCIEM, KOLEJNY RAZ DOSTAŁEŚ POCISK JEDEN Z DRUGIM A WIESZ CZEMU ? BO UWIERZYŁEŚ ŻE FILM O HIPSTERACH BYŁ PRAWDZIWY , KRĘCĘ SOBIE BEKĘ Z WAS OKRUTNIE WIELKĄ" (pisownia oryginalna) – napisał Popek wczoraj na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku. Dodał, że dziś (tj. 30 sierpnia) o godzinie 20.00 usunie swoje konto.

"ROBIĘ TO BO MAM Z WAS BEKĘ, WALCZYCIE O FANÓW, ROBICIE PROMOCJĘ WYNAJMUJECIE FIRMY KTÓRE NAGANIAJĄ WAM FANÓW, A JA JEDNYM KLIKNIĘCIEM MYSZKI ZAŁOŻYŁEM KONTO KTÓRE ROZ***ŁO WAS WSZYSTKICH HE HE HE" – pisał dalej Popek.

Robert Siemiński z agencji Vanguard PR tak komentuje prowokację rapera:

"Przypadek Popka pokazuje, że tak naprawdę granice tradycyjnie rozumianej autopromocji zatarły się. Świadomie wywołany, dobrze przemyślany i kontrolowany skandal czy prowokacja wystarczą, żeby odbić się szerokim echem wśród internetowej społeczności".

Filmik zatytułowany "POPEK MONSTER KRÓL ALBANI – JE**Ć HIPSTERÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!" wywołał spore kontrowersje z powodu ładunku nienawiści i ilości wulgaryzmów w nim zawartych. Wulgarnych słów było tak naprawdę więcej niż samej treści. Popek krytykował styl ubierania się hipsterów, ich podejście do muzyki i kręcenia filmów oraz do modyfikacji ciała. Całość utrzymana była w czerwonych barwach, a raper intensywnie gestykulował.

Po publikacji filmiku Popek na swoim fanpage'u starał się ciągnąć temat nienawiści do hipsterów.

"TAK SIE WKU***EM NA TYCH HIPSTEROW ZE JEDNEGO PORWALEM I NAGRALEM VIDEO JAK MU DODUPCAM , ZARAZ BEDZIE NA YOUTUBE!" – napisał.

Filmik (o ile rzeczywiście powstał) nigdy nie trafił do sieci, zamiast tego w internecie zaczął krążyć inny materiał wideo, również z zapisem pobicia. Początkowo przypuszczano, że to wspomniane przez rapera nagranie, okazało się jednak, że to fragment teledysku z 2007 roku.

Mowa nienawiści zawsze znajduje w Internecie przeciwwagę. Momentalnie powstały fanpage parodiujące Popka (https://www.facebook.com/POPEKHIPSTER) oraz liczne obrazki obśmiewające sytuację.

Cała akcja miała na celu wypromowanie najnowszego albumu Popka zatytułowanego "Monster" (stąd nazwa jego profili na Facebooku i YouTube). Płyta ma się ukazać na początku września, a Popek może być pewny, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Zadbał o to także okładką, na której wyeksponował swoje wytatuowane oczy oraz skaryfikację na twarzy, którymi także chwalił się w internecie.

Czy dzięki swoim poczynaniom w internecie Popek sprzeda więcej płyt?

"Nie sądzę, aby kontrowersyjna akcja Popka w bezpośredni sposób przełożyła się na sprzedaż jego nowego albumu" – mówi Robert Siemiński. "Na rozpoznawalność z pewnością tak, na sprzedaż raczej nie. Agresywna w formie prowokacja, mająca na celu ośmieszanie wielu różnych grup ludzi, w tym internautów, którzy dali się na nią złapać, raczej nie przysporzy Popkowi sympatii " – dodaje Siemiński.

Popek (naprawdę nazywa się Paweł Rak) to urodzony w Legnicy raper, związany z krakowską grupą Firma. Poza rapem interesuje się także modyfikacjami ciała (poza wspomnianymi skaryfikacjami i wytatuowanymi gałkami ocznymi, może pochwalić się tatuażami na większości innych części ciała). Przez pewien czas był także zawodnikiem MMA, stoczył w sumie trzy walki. Dwie z nich wygrał, natomiast po trzeciej, przegranej, w brytyjskim Reading miały wybuchnąć zamieszki rozwścieczonych porażką fanów.

Onet.pl