44-letni menedżer popełnił samobójstwo

Awatar użytkownika
Plantator
Gibony
Gibony

Post autor: Plantator » 3 wrz 2012, o 11:44

Chris Lighty, który opiekował się karierami takich gwiazd, jak Mariah Carey, 50 Cent czy Sean 'Diddy' Combs, został w czwartek (30 sierpnia) znaleziony martwy.
Chris_Lighty_obok_Centa_5887303.jpg
Jak podaje "New York Daily News", 44-letni mężczyzna popełnił samobójstwo po kłótni z byłą małżonką Veroniką, z która rozwiódł się w zeszłym roku. Obok ciała Chrisa Lighty'ego znaleziono broń palną.

Chris Lighty zyskał sławę po tym, jak w 1988 roku dołączył do Rush Management, menedżerskiej grupy hiphopowego magnata Russella Simmonsa.

Po zebraniu doświadczenia pod skrzydłami Simmonsa, Lighty stworzył własną firmę Violator Management/Brand Asset Group. Zajmował się karierami Busta Rhymes, Missy Elliott, LL Cool J, Q-Tipa, Nasa czy Ja Rule'a.

Po tragicznej śmierci Chrisa Lighty'a w sieci pojawiły się kondolencyjne wpisy znajomych i współpracowników menedżera.

"Jestem głęboko zasmucony odejściem hiphopowego bohatera. Był moim bliskim przyjacielem od czasów dzieciństwa. Był również wspaniałym wspólnikiem i jestem dumny z tego, co udało mu się osiągnąć" - napisał w oświadczeniu Russell Simmons.

"Chris był wspaniałym przykładem tego, jak dzieciak z ulicy może stać się jednym z najlepszych i najmądrzejszych menedżerów w show-biznesie i wielkim filantropem. Wszyscy, którzy go znali, uwielbiali Chrisa. Będziemy za nim tęsknić" - stwierdził współtwórca Def Jam Recordings.

Sean 'Diddy' Combs śmierć menedżera skwitował krótkim wpisem na Twitterze: "Jestem w szoku".

"Ten człowiek miał w sobie niesamowite pokłady energii, za każdym razem gdy go spotkałem" - napisał Ludacris.

"W świat muzyki znów uderzyła tragedia, tym razem blisko mojego domu. Chris był dobrym człowiekiem, naprawdę. Był dobrym ojcem, mężem, menedżerem i biznesmenem" - stwierdził The Game.

"Jestem zdruzgotany. Nie wierzę, że mój przyjaciel Chris Lighty odszedł. Był pionierem, doradcą i wspaniałym przyjacielem... Wydaje mi się, że jego praca nie została dokończona" - to już wpis rapera i prezentera telewizyjnego Nicka Cannona, prywatnie męża piosenkarki Mariah Carey.

INTERIA.PL

ODPOWIEDZ