Reggae nowe płyty i albumy muzyczne - Reggae nowości płytowe

Tematy i artykuły o marihuanie, kultura rasta oraz hip-hopowa.
Awatar użytkownika
RastaManka
Gibony
Gibony
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2012, o 20:09

Reggae nowe płyty i albumy muzyczne - Reggae nowości płytowe

Post autor: RastaManka »

Reggae nowe płyty i albumy muzyczne - Reggae nowości płytowe

Dzięki - Junior Stress
dzieki_200.jpg
dzieki_200.jpg (43.52 KiB) Przejrzano 6438 razy
O albumie:
Za pośrednictwem najnowszego albumu pt. "Dzięki" Junior Stress wysyła kolejną porcję swojej wizji świata. Po świetnie przyjętym debiucie „L.S.M.” tym razem zamiast zdobywać podkłady od zaprzyjaźnionych producentów zdecydował się nagrać płytę z zespołem Sun El Band, z którym zresztą występuje od kilku lat na scenie.

"Korzenno Kulturowa Domena" od dziesięcioleci głosi, że reggae to wesołe śpiewanie o smutnych sprawach, i takiej właśnie wibracji możecie spodziewać się po nowym materiale nagranym na przestrzeni 2011/2012 w kilku czołowych polskich studiach.
Tym razem piosenki zespołu uświetnili swoją muzyczną obecnością: Marika, Cheeba, Dj OK, Pasterz, Sinsen, Ignatz I, 27Pablo, Mothashipp, Xionc Maken I, Kazan, Jacek Warszawa i Dj FEEL-X.

Słowo "Dzięki" pojawia się płycoe naprawdę często, a dla wielu nie oczywista gorzka prawda przytaczana w tekstach ma za zadanie uzmysłowić, że to słowo powtarzane jest nie bez powodu.

Ciak ciak - Świadomość
ciak_ciak_200.jpg
ciak_ciak_200.jpg (24.52 KiB) Przejrzano 6438 razy
O albumie:

Debiutancka płyta to zbiór utworów z kilkuletniej działalności grupy, mocne, nieschematyczne roots reggae, dubowe brzmienie, egzotyczny folk, zagrany na własnoręcznie zrobionych instrumentach, teksty bez patosu i zadęcia, pełne optymizmu i zwykłych ludzkich spraw. Jako bonus, muzycy dołączyli nagrania zrobione wspólnie z zespołem Wszystkie Wschody Słońca.

Głosami czytelników zespół został laureatem kategorii „nadzieja roku 2007” w plebiscycie magazynu reggae Free Colours!

Endorfina - TABU
endorfina_200.jpg
endorfina_200.jpg (49.8 KiB) Przejrzano 6438 razy
O albumie

Płyta „Endorfina” to trzecia studyjna produkcja zespołu Tabu. Album zawiera 10 premierowych utworów, w tym przeboje: „Jak dobrze Cię widzieć”, „Nie chcę umierać”, czy „Marzenia”. Każdy kolejny album Tabu był inny i ta tradycja została utrzymana.
„Endorfina” to eklektyczna bomba, mieszanina stylów o wspólnym mianowniku, którym jest pulsujący bas, charyzmatyczny wokal oraz przede wszystkim wulkaniczna sekcja dęta. Płytę cechuje bogate instrumentarium, dotąd niegoszczące w nagraniach zespołu. Gośćmi na płycie są Grizzlee, Cheeba i Skorup – dodając utworom smaku i niezbędnego kolorytu. Za produkcję płyty i jej realizację odpowiedzialny był Andrzej „Gienia” Markowski”, natomiast za mix oraz mastering: „Gienia” oraz Marcin Bors.

CD

Jak dobrze Cię widzieć
Nie chcę umierać
Naga prawda (feat.Skorup)
Nie ma wyjścia
Kończy się dzień
Chodź ze mną
Nie bój się
Mam to
Marzenia (feat. Cheeba & Grizzulah)
Ona to wie
Tysiące mil
ODPOWIEDZ