Strona 1 z 1

Służby o Woodstocku: - Było bezpiecznie

: 8 sie 2012, o 09:45
autor: Plantator
Służby o Woodstocku: - Było bezpiecznie

Policja, straż pożarna, wojewoda i władze Kostrzyna twierdzą, że Przystanek Woodstock 2012 był bezpieczny. W okolicy festiwalowego pola znaleziono jednak niewybuch.
Według szacunków policji do Kostrzyna na czas festiwalu przyjechało około 550 tys. osób. Przy zabezpieczeniu Przystanku Woodstock 2012 pracowało około 2 tys. osób. Byli to m. in. policjanci, strażacy, sanepid. Do Kostrzyna zjechała też cała masa sprzętu. Samych tylko pojazdów policyjnych było 200. W sumie dla zapewnienia bezpieczeństwa woodstockowiczom użyto 350 pojazdów.

Policja nie odnotowała drastycznych przestępstw. Nie było gwałtów, nikt nie zginął. W sumie odnotowano 128 przestępstw i 14 wykroczeń. Strażacy interweniowali pół tysiąca razy. Były to głównie wezwania do płonących ognisk i grillów. Sanepid przeprowadził w czasie Przystanku Woodstock 2012 przeprowadził 155 kontroli i nałożył pięć mandatów.

Zbierano też krew. Oddało ją 1667 osób, zebrano ponad 750 litrów tego życiodajnego płynu.

Burmistrz Kostrzyna chwalił postawę mieszkańców miasta, którzy nauczyli się już żyć z tak potężnym festiwalem u swego boku. Podziękował też wojsku, które jak co roku pomagało przy zabezpieczeniu miasta.

gazetalubuska