Jak poznać, że ktoś zażywa narkotyki?

Awatar użytkownika
Cannabista
Gibony
Gibony
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2012, o 20:08

Jak poznać, że ktoś zażywa narkotyki?

Post autor: Cannabista » 8 sie 2012, o 09:39

Jak poznać, że ktoś zażywa narkotyki?

Dla osoby, która nigdy w życiu nie miała nic wspólnego z narkotykami, rozpoznanie, że ktoś bliski je zażywa, może wydawać się niemal niemożliwe. Ale wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

Kiedyś pojawiła się kampania reklamowa z hasłem „Patrz dziecku w oczy”. Hasło to oddaje w zasadzie wszystko, co powinno się wiedzieć, gdy pragnie się rozpoznać, czy dziecko lub partner ma coś wspólnego z narkotykami, ponieważ to przede wszystkim źrenice tak wyraźnie pokazują, czy dana osoba znajduje się pod wpływem środków odurzających, czy nie - dlatego przy opisach objawów występujących przy zażywaniu danego narkotyku na pierwszym miejscu umieszczony jest opis reakcji źrenicy.

Objawy ogólne

Pierwszym sygnałem ostrzegawczym wskazującym na możliwość kontaktu z narkotykami jest zmiana stylu życia, ubierania się i znajomych. Towarzyszyć temu może także unikanie wszelkich rozmów i nagłe oddalenie psychiczne.

Problemy w szkole czy w pracy to również dość istotny symptom. Oczywiście wymienione wyżej sytuacje wcale nie muszą mieć nic wspólnego z narkotykami, jeśli się jednak pojawią warto stać się bardziej uważnym.

Objawami bliżej związanymi z zażywaniem narkotyków mogą być nagłe wyjścia z domu, krótkie telefony, zaniedbywanie obowiązków, nieprzywiązywanie wagi do stroju, zmiany nawyków żywieniowych, zmiany trybu życia (na przykład długie przesiadywanie w nocy lub wręcz przeciwnie), spadek wagi ciała, wydawanie coraz większych sum pieniędzy, apatia lub senność, nagłe wybuchy agresji i w ostateczności wynoszenie z domu cenniejszych przedmiotów, używanie narkomańskiego slangu, psychozy i lęki.

Fizyczne objawy zażywania marihuany to
:

-szerokie źrenice słabo reagujące na zmiany światła
-przekrwione spojówki
-charakterystyczny słodkawy oddech i przesiąknięte tym zapachem ubranie
-skłonności do nieuzasadnionego śmiechu
-gadatliwość i pobudzenie ruchowe lub spowolnienie mówienia i ruchów
-napady żarłoczności, szczególnie duża ochota na „coś słodkiego”
-upodobanie do robienia ciągłych dygresji

Objawy psychiczne:

-beztroska
-rozbawienie
-niemożność skupienia się na jednym temacie przez dłuższą chwilę

Objawy występujące u osób palących przez dłuższy czas (już od kilku miesięcy):

-milczenie
-unikanie większego towarzystwa
- zamknięcie się w sobie
-napady agresji
- niemożność porozumienia się z otoczeniem
-nadwrażliwość
-zaburzenia percepcji
-psychozy
- omamy i iluzje
-zaburzenia pracy serca i układu oddechowego
-zapaści
-syndrom amotywacyjny czyli niemożność zrobienia niczego konstruktywnego ewentualnie doprowadzenia do realizacji choć jednego z wielu pomysłów

Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 679
Rejestracja: 21 sty 2010, o 13:34
Kontakt:

Re: Jak poznać, że ktoś zażywa narkotyki?

Post autor: Red » 8 sie 2012, o 20:50

- napady agresji
- omamy i iluzje

[szczerzy] nie wiem czy tego nie wyjebać do kosza bo jak przeczytałem te objawy to chyba raczej do alkoholu znam takich co palą po kilka lat i agresji w nich nie zaobserwowałem wręcz przeciwnie.

Cannabista proponuję najpierw przeczytać to co się kopiuje z innych stron! bo czami można skopiować jakieś głupoty napisane przez człowieka nie znającego tematu.

ODPOWIEDZ