Weed Wars

Awatar użytkownika
Mery
Gibony
Gibony
Posty: 32
Rejestracja: 28 cze 2012, o 21:54

Weed Wars

Post autor: Mery » 4 lip 2012, o 12:03

Weed Wars
steva-deangelo-weed-wars-01-251x300.jpg
steva-deangelo-weed-wars-01-251x300.jpg (16.72 KiB) Przejrzano 1227 razy
Steva DeAngelo


W Polsce politycy toczą gorące dyskusje na temat legalizacji marihuany. Z kolei kanał Discovery Channel w lipcu 2012 pokaże nową serię programową – „Walka o zioło”. Marihuana to medycyna czy wspieranie uzależnień?

Oakland’s Harborside Health Center to największy amerykański ośrodek wykorzystujący marihuanę w celach leczniczych. Obsługuje on ponad 94 tys. pacjentów. Ze względu na swój profil, instytucja ta jest pod ciągłym nadzorem rządowej agencji DEA (Drug Enforcement Administration) i urzędu podatkowego, a jej dalsze funkcjonowanie stoi pod znakiem zapytania. W programie „Walka o zioło” poznamy Steva DeAngelo, fundatora i dyrektora poradni oraz wielu pacjentów, których wspiera Oakland’s Harborside Health Center.

W Stanach Zjednoczonych sprawa legalizacji marihuany, jako środka leczniczego znacznie różni się na poziomie prawa stanowego i federalnego. Do roku 2011 stosowanie konopi w medycynie stało się legalne w 16 amerykańskich stanach. Jednocześnie wedle prawa federalnego cannabis pozostaje nielegalny, znajdując się w wykazie substancji kontrolowanych, w najbardziej restrykcyjnej kategorii, tej samej, co np. heroina. W świetle prawa federalnego USA marihuana jest groźniejsza niż tzw. crack, czyli kokaina przetworzona do palenia.

Zdaniem przeciwników tego zapisu i aktywistów w walce o legalizację marihuany leczniczej, jeden z głównych bioaktywnych składników marihuany – tetrahydrokanabinol (THC) – ma działanie przeciwbólowe, przeciwwymiotne i przeciwdrgawkowe. Potwierdzają to również badania. Tym samym substancja ta mogłaby być wykorzystywana przez chorych na AIDS, stwardnienie rozsiane, czy przy łagodzeniu skutków ubocznych leków stosowanych np. w leczeniu raka. Wielu chorych, którzy mieli możliwość sprawdzić działanie marihuany twierdzi, że żaden inny lek, którego próbowali nie uśmierza ich bólu tak jak ona. Warto podkreślić, że marihuana dystrybuowana przez centrum Steva DeAngelo jest dostępna w bardzo różnych formach. Są tabletki, balsamy, a nawet spraye – jej zwolennikom nie chodzi bowiem o palenie dla przyjemności, lecz rzeczywiste właściwości lecznicze rośliny.

O tym, z jakimi problemami boryka się rodzina DeAngelo, prowadząc Oakland’s Harborside Health Center przekonamy się, oglądając serial „Walka o zioło„. Może pomoże on widzom zająć stanowisko w sprawie, która rodzi wiele kontrowersji również w naszym kraju.

Emisja premierowego odcinka serii „Walka o zioło” odbędzie się 5. lipca, o godz. 23.00 na Discovery Channel.

via: Media2.pl

ODPOWIEDZ