Marihuana na epilepsję

Awatar użytkownika
RastaManka
Gibony
Gibony
Posty: 13
Rejestracja: 28 cze 2012, o 18:09

Marihuana na epilepsję

Post autor: RastaManka » 3 lip 2012, o 12:52

Marihuana na epilepsję

Hodowla marihuany ma różnorodne cele, z których najsłynniejszym jest przeznaczenie jej do celów odurzenia, jednak nie można zapominać także o celach badawczych. Dowodem tego są badania monachijskiego Instytutu Maxa Plancka, który odkrył, że marihuana w jednym z występujących w sobie związków jest bardzo podobna do substancji w naszym mózgu, który odpowiedzialny jest za zatrzymywanie ataku epileptycznego.

Oczywiście badania te są póki co zbyt wczesne, aby stwierdzić, iż marihuana będzie odpowiednim i skutecznym lekarstwem na epilepsję, jednak można już żywić odrobinę nadziei w stosunku do ich efektywności. Póki co doświadczenia powiązane z powstrzymywaniem epilepsji przeprowadzane są na myszach, jednak warto podkreślić, iż wyniki są obiecujące. Hodowla marihuany jak widać może się przyczynić nie tylko do zaopatrywania społeczeństwa w najpopularniejszy narkotyk dwudziestego pierwszego wieku, ale także może przyczynić się do prawdziwej medycznej rewolucji i prawdziwego przełomu w zakresie leczenia różnorodnych chorób przy pomocy konopi indyjskich.

Awatar użytkownika
Lopez
Poleca
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 11:06

Re: Marihuana na epilepsję

Post autor: Lopez » 4 lip 2012, o 11:41

Temat marihuany medycznej na epilepsję dość mocno i obszernie jest opisany na thc-thc https://thc-thc.com/medyczna-marihuana-a-epilepsja/ polecam ten artykuł.

ODPOWIEDZ