Krumping

Tematy i artykuły o marihuanie, kultura rasta oraz hip-hopowa.
Awatar użytkownika
Mery
Gibony
Gibony
Posty: 32
Rejestracja: 28 cze 2012, o 23:54

Krumping

Post autor: Mery »

Krumping

krump_grafiti_red2.jpg
krump_grafiti_red2.jpg (149.54 KiB) Przejrzano 6093 razy
W naszym kraju zmieniło się spojrzenie do tańca. Kiedyś tancerzy traktowano mocno z pobłażaniem, z tzw. miną "No i na co Ci to młody człowieku". Na pewno z niczym poważnym, szczególnie u ludzi tańczących uliczne style. Media kształtują, narzucają style, modę, co jest trendy.

Wychowują chcąc - nie chcąc ludzi, którzy chłoną telewizję jak gąbka. Dobrym przykładem na to jest taniec właśnie. Od kilku lat zaczynając od Tańca z Gwiazdami, kończąc na You Can Dance media tańcem tworzyły programy. Taniec zaczął być modny, tym samym tancerze szanowani. Ale co mnie cieszyło i zaczęłam to obserwować (jeszcze jak oglądałam przelotnie telewizję) to to, że zauważcie: Pierwsze edycje You Can Dance; Jeszcze 3 lata temu nie było mowy o Krumpingu, rok temu była kategoria tańca Hiphop, gdzie już widziałam niektóre elementy Krumpingu. W edycji dwa lata temu czyli rok później Krump już ma swoje kategorie. Czysty Krumping. Nie Hip Hop. Krump.

Cieszy, cieszy. Jestem zafascynowana tym stylem tańca, tym emocjom, tym bitwom, tej atmosfery na niej i przede wszystkim ideą tego tańca. Niestety nie ma nigdzie w Polsce szkoły gdzie uczą tego tańca. Jedyne oparcie to youtube. Czasami, bardzo rzadko są "rize-podobne" warsztaty tancerza, który przyjeżdża do Polski i pokazuje na czym polega ta sztuka tańca i po co ona jest. Jest to całkiem coś innego i ile będziemy czekać aż to zaowocuje w Polsce? Tyle ile czekaliśmy na bitwy freestylowe?

*Krumping rize to styl tańca ulicznego - walka polega na rozładowaniu w swoich emocji dlatego osobę, która tańczy, należy zdenerwować - im większy "nerw" tym lepszy taniec. Wymyślili go ludzie z getta, którzy aby uciec od narkotyków, bójek. W ten sposób chcieli rozładować swoje emocje i przez to przekazać coś od siebie, bo wbrew pozorom, przy takim "machaniu rękami" można wiele przekazać ale to już zobaczą Ci, którzy już trochę w tym siedzą.
ODPOWIEDZ