Izrael - światowy lider w wykorzystaniu medycznej marihuany

Awatar użytkownika
Red
Gibony
Gibony
Posty: 679
Rejestracja: 21 sty 2010, o 13:34
Kontakt:

Izrael - światowy lider w wykorzystaniu medycznej marihuany

Post autor: Red » 1 kwie 2012, o 23:55

Izrael - światowy lider w wykorzystaniu medycznej marihuany

Eksperci Knesetu w tym anestezjolodzy i lekarze zajmujący sie leczeniem przewlekłego bólu zauważyli, że Izrael jest światowym liderem w wykorzystaniu medycznej marihuany.

Na wtorkowym posiedzeniu komisji ds. Narkomanii stwierdził to między innymi dr. Bareket Schiff-Keren. Głównym tematem posiedzenia stały się jednak uprawy medycznej marihuany prowadzone w Izraelu. Przedstawiciel policji Eyal Zilberman wyraził obawę, że medyczna marihuana może trafiać na czarny rynek, a jej uprawy nie zawsze są należycie zabezpieczane przed kradzieżami. Zgodnie ze statystykami policji co roku z pól w Izraelu kradnie się około 15 ton medycznej marihuany. Niektóre pola mają niskie płoty, nie są monitorowane, a niekiedy nawet wejścia nie są w ogóle zamykane. 'Każdy może wejść i zabrać ile zechce" - powiedział Zilberman...

Przewodniczący komisji Taleba-Sanaa wyraził swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji. Zauważył, że debata nad odpowiednimi systemami zabezpieczeń upraw medycznej marihuany toczy się w Izraelu już od dwóch lat, tymczasem sytuacja wciąż nie została rozwiązana w odpowiedni sposób.

Dr. Yehuda Baruch odpowiedzialny za koordynację programu medycznej marihuany ostrzegł, że brak jasnych regulacji ze strony rządowej może w przyszłości doprowadzić do całkowitej legalizacji marihuany również do celów rekreacyjnych. Jednocześnie stanął w obronie właścicieli pól z medyczną marihuaną i stwierdził, że bez wyroków sądów nie będzie zarządzał likwidacji upraw.

Inni przedstawiciele policji skarżyli się na brak prawnych podstaw do działania w przypadku nieprawidłowo zabezpieczonych plantacji i zasugerowali, że lepiej byłoby importować ten lek, niż uprawiać go lokalnie.

Podsumowując dyskusję przewodniczący komisji powiedział, że choć Izrael w przypadku medycznej marihuany może być wzorem do naśladowania dla innych państw, Ministerstwo Zdrowia nie powinno bagatelizować sygnałów policji i upewnić się, że pola marihuany są właściwie zabezpieczane. W najbliższym czasie przedstawiciele Komisji ds. Narkomanii będą odwiedzać uprawy medycznej marihuany, by dokładniej zbadać poruszone kwestie.

Squart

ODPOWIEDZ